12 кастрычніка ў Мінскай вобласці будуць уведзены дадатковыя маршруты руху міжгароднага і гарадскога транспарту для дастаўкі гасцей фестывалю-кірмашу «Дажынкі-2019». Пра гэта распавёў генеральны дырэктар ААТ «Мінаблаўтатранс» Уладзімір Фёдаравіч.
– 12 кастрычніка Мінская вобласць адсвяткуе «Дажынкі». У дзень свята толькі па Барысаве будзе курсіраваць 12 адзінак дадатковай аўтобуснай тэхнікі з 3 пунктаў. Яшчэ 4 рэйса ў нас знаходзяцца ў запасе. Таксама мы стварылі спецыяльны дыспетчарскі пункт, каб аператыўна рэагаваць на любыя змены дарожнага становішча. Дабрацца з камфортам у Барысаў змогуць жыхары ўсіх населеных пунктаў Мінскай вобласці, - распавядае Уладзімір Фёдаравіч.
На прыгарадных і міжгародніх маршрутах будуць курсіраваць камфартабельныя аўтобусы павышанай умяшчальнасці і аўтобусы малой умяшчальнасці (маршрутныя таксі).
Расклад руху транспарту:
- з Мінска (метро «Усход») – №500 «Мінск-Барысаў» з 6:10 да 22:30, з Барысава з 5:45 да 21:50, інтэрвал 6-8 хвілін;
- з Беразіно - №521 «Беразіно-Барысаў», адпраўленне з Беразіно 7:10, 10:00, 14:35, 17:40, з Барысава ў 8:20, 12:00, 16:10, 18:20;
- з Плешчаніц – №550 «Плешчаніцы-Барысаў», адпраўленне з Плешчаніц у 10:20, 16:40, з Барысава ў 7:10, 14:10;
- прыгарадныя маршруты Зембінскага напрамка - з Зембіна – 7:43, 8:04, 9:57, 11:02, 11:35, 13:10, 17:21, 19:24, 19:35, з Барысава ў 5:50, 6:20, 7:10, 9:50, 11:00, 13:15, 14:10, 17:00, 19:00;
- прыгарадныя маршруты Лошніцкага напрамку - з Лошніцы і з Барысава з 6:00 да 21:00 з інтэрвалам 20 хвілін;
- прыгарадныя маршруты Жыцькоўскага напрамку - з Жыцькава – 9:05, 9:17, 9:37, 9:53, 10:08, 14:23, 16:08, 17:06, 18:37, 19:33, 19:37, 20:13, з Барысава ў 6:10, 6:30, 6:50, 7:20, 8:20, 13:00, 13:20, 14:50, 15:10, 16:50, 17:20, 18:00;
- прыгарадныя маршруты Неманіцкага напрамку - з Неманіцы – 7:13, 9:43, 14:53, 18:28, з Барысава ў 6:10, 8:25, 13:30, 17:15;
- прыгарадныя маршруты Метчэнскага напрамку - з Метчы– 6:44, 8:01, 8:31, 8:59, 12:59, 16:42, 17:02, 20:24, з Барысава ў 5:20, 6:30, 7:05, 10:15, 14:20, 14:25, 17:30;
- прыгарадныя маршруты Глівінскага напрамку - з Глівіна – 8:11, 9:17, 10:58, 15:12, 16:09, 18:38, 18:42, з Барысава ў 6:10, 7:05, 8:20, 12:00, 13:30, 14:00, 16:10, 16:30, 18:20;
Акрамя таго, у дзень правядзення фестывалю-кірмашу «Дажынкі-2019» арганізуюць падвоз жыхароў г. Барысава дадатковымі аўтобусамі па гарадскіх маршрутах №9 «ПП Экран – Печы» і №10 «ЖД Вакзал – Печы» з інтэрвалам 8 хвілін (па меры запаўнення аўтобусаў). Праца гарадскога маршруту №9 «ПП Экран – Печы» будзе арганізавана з 6:15 па 22:20.
Расклад руху гарадскога транспарту ў Барысаве:
№9 «Печы – ПП Экран»
Печы
6:15, 7:05, 7:30, 8:00, 8:08, 8:16, 8:24, 8:32, 8:40, 8:48, 8:56, 9:04, 9:12, 9:20, 9:28, 9:36, 9:44, 9:52, 10:00, 10:08, 10:16, 10:24, 10:32, 10:40, 10:48, 10:56, 11:04, 11:12, 11:20, 11:28, 11:36, 11:44, 11:52, 12:00, 12:08, 12:16, 12:24, 12:32, 12:40, 12:48, 12:56, 13:04, 13:12, 13:20, 13:28, 13:36, 13:44, 13:52, 14:00, 14:08, 14:16, 14:24, 14:32, 14:40, 14:48, 14:56, 15:04, 15:12, 15:20, 15:28, 15:36, 15:44, 15:52, 16:00, 16:08, 16:16, 16:24, 16:32, 16:40, 16:48, 16:56, 17:04, 17:12, 17:20, 17:28, 17:36, 17:44, 17:52, 18:00, 18:08, 18:16, 18:24, 18:32, 18:40, 18:48, 18:56, 19:04, 19:12, 19:20, 19:28, 19:36, 19:44, 19:52, 20:00, 20:15, 20:40, 22:20.
Барысаў - Арэна
6:19, 7:09, 7:34, 8:02, 8:10, 8:18, 8:26, 8:34, 8:42, 8:50, 8:58, 9:06, 9:14, 9:22, 9:30, 9:38, 9:46, 9:54, 10:02, 10:10, 10:18, 10:26, 10:34, 10:42, 10:50, 10:58, 11:06, 11:14, 11:22, 11:30, 11:38, 11:46, 11:54, 12:02, 12:10, 12:18, 12:26, 12:34, 12:42, 12:50, 12:58, 13:06, 13:14, 13:22, 13:30, 13:38, 13:46, 13:54, 14:02, 14:10, 14:18, 14:26, 14:34, 14:42, 14:50, 14:58, 15:06, 15:14, 15:22, 15:30, 15:38, 15:46, 15:54, 16:02, 16:10, 16:18, 16:26, 16:34, 16:42, 16:50, 16:58, 17:06, 17:14, 17:22, 17:30, 17:38, 17:46, 17:54, 18:02, 18:10, 18:18, 18:26, 18:34, 18:42, 18:50, 18:58, 19:06, 19:14, 19:22, 19:30, 19:38, 19:46, 19:54, 20:02, 20:19, 20:44, 22:24.
ПП «Экран»
6:15, 7:05, 7:55, 8:20, 8:48, 8:56, 9:04, 9:12, 9:20, 9:28, 9:36, 9:44, 9:52, 10:00, 10:08, 10:16, 10:24, 10:32, 10:40, 10:48, 10:56, 11:04, 11:12, 11:20, 11:28, 11:36, 11:44, 11:52, 12:00, 12:08, 12:16, 12:24, 12:32, 12:40, 12:48, 12:56, 13:04, 13:12, 13:20, 13:28, 13:36, 13:44, 13:52, 14:00, 14:08, 14:16, 14:24, 14:32, 14:40, 14:48, 14:56, 15:04, 15:12, 15:20, 15:28, 15:36, 15:44, 15:52, 16:00, 16:08, 16:16, 16:24, 16:32, 16:40, 16:48, 16:56, 17:04, 17:12, 17:20, 17:28, 17:36, 17:44, 17:52, 18:00, 18:08, 18:16, 18:24, 18:32, 18:40, 18:48, 18:56, 19:04, 19:12, 19:20, 19:28, 19:36, 19:44, 19:52, 20:00, 20:08, 20:16, 20:24, 20:32, 20:40, 20:48, 21:05, 21:30, 23:10.
№2Б Печы - Лядзішча
6.50, 8.10, 9.30, 14.50, 16.10, 17.30, 18.50.
№9А Печы - Райбальніца
6.45, 8.20, 10.40, 12.20, 14.10, 15.50, 17.30, 20.00, 21.40.
№10 Печы – ЖД Вакзал
6:56, 7.55, 8.58, 10.45, 11.45, 12.45, 13.45, 14.45, 15.55, 16.55, 17.55, 18.55, 20.45, 21.45, 22.45.